Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak si vybrat účes

Výběr účesu podle tvaru obličeje

Svého vzhledu nejlépe využijete, když si vyberete účes, který zvýrazní vaše nejhezčí rysy. První rys, který byste měli vzít v úvahu, je tvar vašeho obličeje - je kulatý, oválný, hranatý nebo polodlouhý?

Pokud si nejste jisti, jaký tvar obličeje máte, nejsnadněji to zjistíte když si shrnete vlasy z obličeje. Postavte se před zrcadlo a rtěnkou na něj obtáhněte obrys svého obličeje. Když odstoupíte, mělo by být možné určit, do které kategorie váš obličej spadá.

kulatý obličej

Kulatý obličej
u kulatého obličeje je vzdálenost mezi čelem a bradou přibližně stejná jako vzdálenost mezi tvářemi. Vyberte si krátký střih s krátkou ofinou, který obličej prodlužuje a zeštíhluje.

Nevhodné účesy - Kudrnaté účesy, protože zdůrazňují kulatost, velmi plné účesy z dlouhých vlasů, které jsou staženy z obličeje dozadu.

 
hranatý obličej

Hranatý obličej
je čtvercový, se širokým čelem a čtvercovým tvarem čelistí. Tohoto tvaru se dá nejlépe využít výběrem vrstveného účesu, nejlépe s mírnými vlnami nebo kudrnami, protože ty obličej zjemní a odvedou pozornost od tvrdých rysů. Pěšinka by měla být na straně a ofina sčesána z obličeje.

Nevhodné účesy - Přísné geometrické střihy - takové jen podtrhnou čtvercový tvar obličeje, dlouhé tzv. boby se silnou ofinou, upjaté účesy s pěšinkou uprostřed a vlasy staženými z obličeje.

 
oválný obličej
Oválný obličej

Jak si vybrat účes

Účesy podle rysů obličeje

Velký nos
- zahrňte do svého účesu měkkost

Špičatá brada
- tvarujte účes tak, aby byl u čelisti široký

Nízké čelo
- volte spíš účes s řídkou ofinou

Ustupující brada
- vyberte si účes, který sahá jen kousek pod bradu,
s vlnami nebo kudrnami

Nerovná vlasová linie na čele
- tento problém zakryje ofina
má široké lícní kosti, které se zužují do malé, často špičaté brady a nahoru do celkem úzkého čela. Pokud máte oválný obličej, máte tu výhodu, že můžete nosit jakýkoliv účes, který si zvolíte.

 

Jak si vybrat účes

Účes podle postavy

Postava: Velmi štíhlá a rovná až chlapecká
Cílem by mělo být dodat co nejvíce oblin vašemu vzhledu. Zaměřte se proto na lokny - a je již jedno, jestli na kratších vlasech coby vlnité mikádo (jak ho před léty propagovala třeba Whitney Houston nebo Meg Ryan) anebo v prodloužení jako princezna. Vaší strohé figuře to dodá ženskosti a přitažlivosti. Vyhněte se velkým objemům - nemusíte mít hlavu jako květák. Příliš objemné účesy budou totiž vypadat neúměrně vaší postavě. Na druhou stranu zase přehnaně upláclé vyžehlené vlasy zdůrazní vaši rovnou postavu. Vyhněte se i dlouhým rovným vlasům, byť třeba sestříhaným - i tak totiž budou mít stejný vizuální efekt.

Postava: Boubelatá až plnoštíhlá
Vám naopak budou sedět vrstvené polodlouhé účesy. Sestříhaná delší mikáda, patky a vlasy do obličeje zakryjí přebytečná kila. Jestliže si vlasy teprve necháváte dorůst, určitě si je vytvarujte do menších pejzů. Pokud máte jemné vlasy, zkuste melír, který dodá na plastičnosti vašemu účesu. Čemu se ale stoprocentně vyhněte, jsou příliš krátké vlasy (vzpomeňme si na paní Paroubkovou v době svého vstupu na mediální scénu). Také účes, který by byl příliš sestříhaný do obličeje, nebude dělat dobrotu. Na druhou stranu, bohaté nadýchané vlnité účesy dodají vašemu vzhledu na buclatosti. Na princeznovsky dlouhé účesy tedy raději zapomeňte.

Postava: Malá, štíhlá až drobná
Pro takovou postavu budou vhodné hladné vrstvené účesy. Vlasová žehlička by se měla stát vaším blízkým přítelem, pokud chcete vypadat trendy a elegantně. Jemný melír účes ještě prozáří. Účes je také vhodné sestříhat trochu více na temenu hlavy a naopak zachovat větší délku spodních pramenů. Naopak příliš krátké vlasy způsobí, že vaše hlava bude vypadat menší a příliš dlouhé vlasy zase nepoměr mezi vaší výškou a délkou vlasů. Vyhněte se také vlasovým ozdobám, které jsou přeslazené - mohla byste v nich působit jako přerostlé dítě.

Postava: Vysoká a atletická
K vaší postavě se hodí téměř všechno - proto můžete bez problémů experimentovat, jaký styl vám nejlépe padne. Pouze culíky si raději odpusťte, ty patří jen do posilovny.

Barvy vlasů podle věku

Do 20 let
Volíme barvy v přírodních odstínech nebo jenom takové, které dodají neživé barvě lepší vzhled. Výstřední barvy ničí mladou krásu.

Do 30 let
V tomto věku se výstřední barvy můžou použít, ale musí se brát v úvahu barva pokožky a rysy obličeje. (např.: černá barva je velmi kontrastní s barvou pokožky a navíc zdůrazní všechny nedostatky a nečistoty na tváři)

Do 40 let
V tomto věku si žena musí dávat větší pozor na oblečení i barvu vlasů. Jestliže má ale stále mladistvý vzhled, tak může být odvážnější.

Do 50 let
Tmavší přírodní barvy zdůraznit světlejším odstínem. Světlé vlasy zjemnit. Tmavé vlasy dělají obličeji tvrdé rysy. Vhodnější jsou teplejší tóny než studené.

Více jak 50 let
V tomto věku má barva vlasů velký význam, protože musí ženu omladit. Světlé teplé barvy jsou velmi elegantní. Pozor na černou barvu.

Jak si vybrat účes

Účes podle znamení zvěrokruhu

kozoroh - účesy

KOZOROH
Miluje kvalitu a nenápadnost. Těmto ženám sluší kontrast světlého s tmavým, jak při účesu tak při líčení. Budou vám vyhovovat dlouhé vlasy, jednoduché copy nebo konzervativní drdoly.

 
kozoroh - účesy

VODNÁŘ
Máte ráda všechno nové a originální. Dejte si pozor na nevkusnou kombinaci ozdob a příliš chaotickou úpravu účesu.

 
kozoroh - účesy

RYBY
Jsou romantické ženy. Můžete si dovolit bohatý účes i prosté dlouhé vlnité vlasy. Můžete se pokusit o kombinace barev s použitím barevných přechodů. Sluší vím třpytivé líčení.

 
kozoroh - účesy

BERAN
Ženy narozené ve znamení Berana mají spíše chlapecké rysy obličeje. Vám stačí jednoduchý účes obsahující hranatost. Důležité je nezakrývat u Beranů očí, spíš zdůraznit.

 
kozoroh - účesy

BÝK
Býci se nemusejí vyhýbat barvám, ale pozor ať to nepřeženete. Nekroťte svou fantazii a udělejte si bohatý a velkorysý účes.

 
kozoroh - účesy

BLÍŽENCI
Vám sluší lehké a nekomplikované účesy. Nepřehánějte to s líčením, někdy vám hrozí, že té nápaditosti bude příliš.

 
kozoroh - účesy

RAK
Lidé v tomto znamení si rádi zakrývají čelo a obličej. Slušet by vám měli účesy oblé a zakulacené. Líčení používejte co nejvíce přirozené.

 
kozoroh - účesy

LEV
Máte rádi náročné a originální účesy, které vám dají potřebu reprezentavitního vzhledu.

 
kozoroh - účesy

PANNA
Tomuto znamení vyhovují jemné, urovnané účesy s přesnými střihy. Máte smysl pro detail, vkus a umíte kombinovat barvy.

 
kozoroh - účesy

VÁHY
Základní smysl vah je spontánnost a přátelskost. Tomuto by měl odpovídat i účes, jednoduchý a nenáročný. Dejte přednost lehkosti.

 
kozoroh - účesy

ŠTÍR
Smyslnějšímu typu ženy, která je narozená v tomto znamení, by slušely složitější kreace. Účes by měl být perfektně proveden. Totéž platí o líčení.

 
kozoroh - účesy

STŘELEC
Tito lidé si účesem hlavu nelámou a stále nosí ten samý účes. Nevadí to ani okolí, tak si z toho není třeba dělat hlavu a hned zkoušet něco nového. Měli by jste ale mít odkryté čelo a oči.

ÚČESY CELEBRIT

účesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebritúčesy celebrit

MODERNÍ ÚČESY

moderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesymoderní účesy

SVATEBNÍ ÚČESY

Účesy, vlasy, střihy, fotogalerie - hair17.jpg - náhledÚčesy, vlasy, střihy, fotogalerie - hair5.jpg - náhledÚčesy, vlasy, střihy, fotogalerie - hair4.jpg - náhledsvatební účesysvatební účesysvatební účesy